Windows 10 Full Sürümü Piyasaya Çıkıyor | Microsoft Teknolojileri

20

Windows 10 Full Sürümü Piyasaya Çıkıyor


Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 yepyeni özellikleriyle 29 Temmuz 2015 Çarşamba günü kullanıcılarıyla buluşacak.


Microsoft, bugün yeni nesil işletim sistemi Windows 10'un çıkış tarihini açıkladı. Halihazırda hergün 1.5 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan Windows işletim sisteminin en yeni sürümü Windows 10 29 Temmuz 2015'te yepyeni özellikleriyle piyasaya çıkacak. Windows 7,Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak olan Windows 10 daha kullanışlı daha kişisel ve eğlenceli bir deneyim ile adından söz ettirecek. Ayrıca Windows 10 kullanıcılara tabletten telefona dizüstü bilgisayardan masaüstü bilgisayara ve hatta Xbox'a kadar tüm cihazlarda aynı deneyimi sunacak ve tüm cihazlar için tek platform olarak çalışacak.


190 ülkede aynı anda piyasaya sürülecek


Windows 10'un 190 aynı anda kullanıcılarla buluşacağını açıklayan Microsoft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson "Windows 10 kullanıcıların harika şeyler yapmasına destek olmak için geliştirilmiş işletim sistemimizin en yeni jenerasyonu. Windows 10 daha kişisel ve mobil bir kullanıcı deneyimi sunarak Windows cihazlarla erişimi geliştirecek yepyeni bir işletim sistemi olacak." dedi.


Microsoft Windows 10 ile Başlat Menüsünü geri getirirken kullanıcıların aradıkları dosyaları en hızlı ve kolay bulmalarına yardımcı oluyor. Pil ömrümü uzatan ve daha üretken bir çalışma ortamı oluşturan Windows 10, Windows Hello ve Microsoft Passport gibi yeni özellikleri ve Windows Defender yardımıyla çok daha güvenli bir işletim sistemi olarak öne çıkıyor. Microsoft yeni stratejisi kapsamında Windows 10'a ücretsiz olarak geçiş yapan tüm cihazlara kullanım süresi boyunca ücretsiz güvenlik güncellemeleri yaparak yeni özellikler eklemeye devam edecek.


Windows 10'un kullanıcılarına daha kişisel ve güvenli bir deneyim sunabilmek amacıyla hayata geçirdiği Windows Hello sayesinde kullanıcılar yüz retine ve parmak izi tanıma gibi biyometrik kimlik doğrulama teknolojilerini destekleyen donanımlarla Windows 10'lu cihazlarına çok daha hızlı ve güvenli şekilde erişebilecekler.


Daha Fazla Bilgi için Tıkla >>


Windows 10 Sürümleri Hakkında Bilgi Edinin. >>Teşekkürler.

Abdurrahman Kasım TÖK

Yorum Gönder 
Top